توضیحاتی درباره بهترین برند میلگرد بازار

توضیحاتی درباره بهترین برند میلگرد بازار

میلگرد یکی از مهمترین محصولات فولادی است که در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این مقاله به بهترین برند میلگرد بازار و تولید کنندگان این مقاطع فولادی اشاره خواهیم کرد.

میلگردهای تولیدی شرکت ذوب آهن اصفهان، لقب بهترین برند میلگرد بازار را در اختیار دارند. کیفیت بالای میلگردهای ذوب آهن بر هیچ کسی پوشیده نیست.

میلگردهای شرکت ذوب آهن دارای درجه کیفی ایزو 9001 هستند و نه تنها در بازارهای داخلی، که در بازارهای خارجی نیز مشتریان زیادی دارند.

میلگرد شرکت ذوب آهن اصفهان در دو شکل ساده و آجدار تولید می‌شود. این میلگردها در دو نوع دوکی و یکنواخت و براساس استاندارد ISIRI 3132 تولید می‌شوند.

بهترین برند میلگرد بازار

رده بندی برند میلگرد:

شرکت میلگرد کویر کاشان در رده دوم بهترین برند میلگرد بازار داخلی قرار دارد. این شرکت از سال 79 فعالیت خود را آغاز کرده و امروزه یکی از بهترین تولید کنندگان میلگرد در کشور است.

میلگردهای شرکت کویر کاشان دارای قابلیت جوشکاری بوده و مقاومت بالایی دارند. این شرکت قابلیت تولید انواع مختلف میلگرد ساده و آجدار را دارد.

یکی از مهمترین محصولات این شرکت میلگرد سایز 40 است که استحکام بالایی داشته و موجب کاهش مصرف میلگرد در بتن می‌شود.

در رده سوم بهترین برند میلگرد بازار، میلگردهای شرکت مجتمع فولاد خراسان قرار دارند. میلگردهای این شرکت در سه نوع ساده، آجدار مارپیچی و آجدار جناقی تولید می‌شوند.

لازم به ذکر است که میلگردهای این شرکت با نام میلگرد نیشابور در بازار شناخته می‌شوند. رده چهارم بهترین برند میلگرد بازار داخلی به میلگرد فولادی شرکت فولاد آذربایجان میانه می‌رسد.

این شرکت یکی از برترین تولید کنندگان میلگرد در کشور به حساب می‌آید که در زمینه تولید میلگردهای ساده و آجدار فعالیت می‌کند.

میلگرد آجدار این شرکت در سایزهای 10 تا 30 میلی متر و میلگرد ساده آن در سایزهای 14 تا 50 میلی متر تولید و در اختیار مشتریان داخلی و خارجی قرار می‌گیرند.

رده پنجم بهترین برند میلگرد بازار به میلگردهای شرکت فولاد آناهیتای گیلان تعلق می‌گیرد.

این شرکت یکی از بزرگترین تولید کنندگان میلگرد ساختمانی در شمال کشور است. میلگردهای شرکت آناهیتا در سایزهای 8 تا 32 میلی متر تولید و در اختیار مشتریان قرار می‌گیرند.

محصولات این شرکت بر اساس استاندارد ISIRI 3132 تولید می‌شوند.

به غیر از این پنج برند که جزو بهترین برند میلگرد بازار داخلی هستند، میلگردهای شرکت فولاد کوثر اهواز، مجتمع فولاد روهینا، شرکت فولاد بافق یزد، مجتمع فولاد ابرکوه یزد و مجتمع فولاد شاهین بناب نیز از جمله بهترین میلگردهای تولیدی در بازار داخلی به حساب می‌آیند.

بهترین انواع میلگردهای ساختمانی

تقسیم بندی انواع میلگرد ساختمانی

میلگردها یکی از مهمترین محصولات فولادی هستند که در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می‌گیرند. از نظر استاندارد، میلگردها را می‌توان به چهار گروه A1، A2، A3 و A4 تقسیم بندی کرد.

هر کدام از این چهار گروه دارای خصوصیات منحصر به فردی هستند که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

میلگرد ساختمانی A1 یکی از انواع میلگردها است که درصد کربن پایینی دارد و بسیار انعطاف پذیر است. از این میلگردها با نام میلگرد نرم هم یاد می‌شود.

این میلگرد بدون آج است و با نام میلگرد ساده نیز شناخته می‌شود.

دومین دسته میلگردهای ساختمانی، میلگردهای A2 هستند. این میلگردها جزو میلگردهای آجدار به حساب می‌آیند.

میلگردهای A2 سختی بیشتری نسبت به دسته قبل داشته و در صنعت از آن‌ها با نام میلگرد نیمه ترد یاد می‌شود.

 همچنین میلگردهای A3 نیز یکی دیگر از انواع میلگردهای آجدار هستند. میلگردهای A3 سختی بالاتری نسبت به دو دسته قبلی دارند.

همچنین شکل‌پذیری این میلگردها کمتر از میلگردهای A1 و A2 می‌باشد. آج این میلگردها به شکل جناقی بوده لذا از آن‌ها با نام میلگرد جناقی هم یاد می‌شود.

میلگرد A4 یکی از سخت‌ترین انواع میلگرد ساختمانی است. این میلگردها دارای آج جناقی دو طرفه هستند و همین موضوع باعث چسبندگی بیشتر آن‌ها به بتن می‌شود.

لذا استفاده از میلگرد A4 در ساختمان سازی رواج بیشتری نسبت به سه دسته قبلی دارد.

میلگرد جناقی

کاربرد انواع میلگرد در ساختمان سازی

میلگرد در صنایع مختلف مانند ساخت خودرو و ماشین آلات صنعتی، سد سازی و ساختمان سازی کاربرد دارد. مهمترین انواع میلگردهای ساختمانی از نظر کاربرد عبارتند از:

میلگرد راستا:

این دسته از میلگردهای ساختمانی به صورت شاخه‌های بلند تولید می‌شوند و به همین دلیل از آن‌ها با نام میلگرد راستا یاد می‌شود. میلگرد راستا یکی از میلگردهایی است که برای افزایش مقاومت بتن در ستون و پی ساختمان به کار گرفته می‌شود.

میلگرد خاموت:

میلگردهای خاموت برای بستن میلگردهای راستا در ستون‌های ساختمانی استفاده می‌شوند. استفاده از این میلگردها سبب می‌شود که مقاومت میلگرد راستا و ستون‌های ساختمانی افزایش پیدا کند.

میلگرد سنجاقی:

این دسته از میلگردهای ساختمانی، شکل باز شده‌ی میلگردهای خاموت هستند. میلگرد سنجاقی عموما جهت افزایش مقاومت میلگرد خاموت به کار گرفته می‌شود.

میلگرد خرک:

این میلگردها برای بالا بردن مقاومت ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

میلگرد ادکا:

این میلگردها در قسمت تکیه گاه تیرهای ساختمانی استفاده می‌شوند. این میلگردها می‌توانند مقاومت برشی تیرآهن را افزایش دهند.

انواع میلگردها از نظر کاربرد

پارامترهای موثر بر قیمت میلگرد ساختمانی

پارامترهای زیادی بر قیمت میلگرد ساختمانی تاثیرگذارند. اولین پارامتر مهم، نوع میلگرد است. به هر حال هر کدام از گریدهای میلگرد خصوصیات منحصر به فرد خود و قیمت خاص خود را دارند.

دومین پارامتر مهم، سایز میلگرد است. میلگردهای سایز 5.5 تا 12 که میلگرد سبک نامیده می‌شوند به دلیل سختی فرایند تولید قیمت بالاتری نسبت به میلگردهای سایز 12 تا 32 دارند.

سومین پارامتر مهم در قیمت گذاری میلگرد، قیمت جهانی فولاد و آلیاژهای آهنی است. از طرفی نوسانات قیمت ارز نیز یکی دیگر از پارامترهای موثر بر قیمت میلگرد ساختمانی است. همچنین شیوه عرضه و برند میلگرد نیز بر قیمت خرید این دسته از محصولات ساختمانی تاثیرگذار است.

خرید میلگرد ساختمانی با قیمت ارزان

در بین روش‌های مختلفی که برای خرید انواع مختلف میلگرد ساختمانی وجود دارد، خرید اینترنتی روشی مطلوب‌تر است. در خرید اینترنتی محصول به صورت مستقیم از تولید کننده به دست مشتری می‌رسد و با حذف واسطه‌ها قیمت مناسب‌تری خواهد داشت.

شرکت پارتاک فولاد فرهنگ یکی از بزرگترین مراکز فعال در زمینه عرضه انواع مقاطع فولادی از جمله میلگرد ساختمانی است و از همین طریق می‌توانید برای خرید این محصولات اقدام نمایید.